Údržba odevov


Aby sa zachovali funkčné vlastnosti odevu v čo najlepšom stave, musí sa správne ošetrovať. Preto si pozorne prečítajte štítky údržby vytlačené alebo našité na výrobku a údržbu vždy vykonávajte v súlade s týmito symbolmi. Výrobky perte v práčke na šetrný program pri nízkej teplote. Môžete používať bežné pracie a ošetrovacie prostriedky, ale na zachovanie všetkých funkčných vlastností odporúčame prať v špeciálnych pracích prostriedkoch HEY SPORT , ktoré si môžete zakúpiť aj v našom obchode. Nepoužívajte zmäkčovač tkanín. Perte naruby a dávajte pozor na zipsy, plastové aplikácie atď., ktoré môžu spôsobiť zachytávanie jemnejších úpletov.

Ako sa starať o merino vlnu

Merino vlna je najdokonalejšie prírodné vlákno súčasnosti. Je mäkká, dobre izoluje, má vynikajúce termoregulačné vlastnosti, absorbuje vlhkosť a nepríjemné telesné pachy aj pri dlhodobom nosení. Aby sa zachovali prirodzené vlastnosti merino vlny a oblečenie bolo v čo najlepšom stave, musí sa správne ošetrovať. Vlnené výrobky perte len vtedy, keď sú naozaj špinavé. Tým sa výrazne predĺži životnosť odevu. Dbajte na to, aby ste údržbu vykonávali podľa symbolov na každom odeve. Pri praní v práčke použite jemný program pre vlnu. Oblečenie môžete sušiť v sušičke pri nízkych teplotách.

Pranie a skladovanie

Pred praním obráťte oblečenie naruby. Používajte len pracie prostriedky určené na vlnu. Odporúčame prací prostriedok MERINO WASH. Bežný prací prostriedok je alkalický a obsahuje enzýmy, ktoré môžu narušiť funkciu vlnených vlákien. Pri praní nepoužívajte zmäkčovadlá. Novú spodnú bielizeň odporúčame pred prvým oblečením vyprať. Pri prvom praní perte spodnú bielizeň oddelene alebo s podobne sfarbenými odevmi, aby ste zabránili zafarbeniu ostatných odevov, ak sa farba uvoľní. Ľahké odevy (funkčná bielizeň) môžete zavesiť na šnúru, aby sa vysušili. Ťažšie vlnené odevy (svetre, mikiny) by sa mali sušiť voľne rozložené na sušiaku. Keďže vlna je veľmi jemný prírodný materiál, môžu ju napadnúť mole. Preto pri skladovaní nezabudnite použiť prípravok proti moliam. Dbajte na to, aby ste údržbu vykonávali podľa symbolov na každom odeve! Na mechanické poškodenie látky spôsobené používateľom a diery v látke spôsobené moľami sa nevzťahuje žiadna reklamácia.

Ako zabrániť mechanickému poškodeniu funkčnej bielizne

Vlákna, ktoré používame na výrobu funkčnej bielizne (najmä strižové vlákna), sú veľmi jemné. Dodávajú výrobku jeho jedinečné vlastnosti. Môže to však byť na úkor jeho mechanickej odolnosti proti oderu. Strižná priadza zabezpečuje funkčné vlastnosti tkaniny alebo pleteniny. Priadza odvádza vlhkosť a slúži aj ako tepelná izolácia. Aby sa dosiahla hrejivosť, vlákna v priadzi sú menej krútené, a preto majú väčšiu tendenciu sa krčiť.

Aby sa zabránilo poškodeniu funkčnej bielizne, je nevyhnutné dodržiavať zásady správneho zaobchádzania. Ak nosíte batoh priamo na bielizni alebo ju vystavujete podobnému mechanickému namáhaniu, bielizeň sa môže pokrčiť. Nejde o funkčnú, ale len o estetickú chybu. Preto sa odporúča vyhnúť sa priamemu kontaktu s hrubšími štruktúrami (napr. batoh, koberce, podšívky búnd, nešetrné pranie, suché zipsy atď.).

Akékoľvek ďalšie otázky adresujte na info@progress-cz.cz.

Uvedené informácie sa netýkajú konkrétnej značky, ale všeobecne kvalitnej funkčnej bielizne.