MATERIÁL MERINO

Merino vlna je prírodný materiál s jedinečnými vlastnosťami, ktorý dokáže prirodzene regulovať telesnú teplotu. Merino je technicky aktívne vlákno, ktoré má schopnosť zadržiavať a uvoľňovať teplo presne podľa aktuálnych potrieb ľudského tela a aktuálnych vonkajších podmienok. Reguluje ju prirodzenou absorpciou a uvoľňovaním vlhkosti. Merino vlna je dokonale priedušná a udrží vás v teple, aj keď je mokrá. Vďaka vynikajúcim termoregulačným vlastnostiam merino výborne udržuje teplo aj pri tých najchladnejších teplotách, ale udrží vás v pohodlí aj v lete. Okrem toho obsahuje lanolín, ktorý má trvalé antibakteriálne vlastnosti, a tak zabraňuje vzniku zápachu aj pri dlhodobom nosení, pričom sa nemusí po každom použití prať.

Merino je skrátka prírodný, recyklovateľný a obnoviteľný materiál, ktorý má dlhú životnosť a ľahko sa udržiava. Vzhľadom na svoje jedinečné vlastnosti nie je merino špeciálne navrhnuté pre konkrétne podmienky alebo činnosti. Naopak, je to úplne ideálny partner na celoročné nosenie.

Šetrný k prírodě Antibakteriálny  Vysoká tepelná izolácia  Ochrana proti UV zárení Odvod vlhkosti
 

BAMBUSOVÉ VLÁKNO

Bambusové vlákno je výraz používaný pre textilnú surovinu získavanú zo stonky bambusu. Vlákna na priemyselné spracovanie textilu sú známe až od konca 20. storočia. Až v roku 2007 bola na európsky trh uvedená priadza. Ide o viskózové vlákno vyrobené z bambusu, ktoré je na dotyk príjemnejšie ako bavlna. Bambusové vlákno má prirodzené antibakteriálne vlastnosti vďaka obsahu látky nazývanej "KUN". V porovnaní s bavlnou je bambus dokonca až o 60 % odolnejší voči rastu baktérií, takže materiál odoláva zápachu aj pri dlhodobom nosení. Bambusové vlákno má tiež vynikajúce termoregulačné vlastnosti. V horúcom počasí je bambus prirodzene chladný na dotyk a táto vlastnosť je zachovaná pre vlastnosti pleteniny.

Výrobky z tohto vlákna sú veľmi príjemné na dotyk, zaručujú optimálnu tepelnú rovnováhu tela, prirodzene schnú a poskytujú dlhotrvajúci pocit sviežosti pri nosení.

Šetrný k prírodě Antibakteriálny Termoregulačný Jemný na omak
 

VLÁKNO COCARBER

Cocarber® je prémiové viskózové vlákno obohatené o karbonizované kávové zrná. Na výrobu tohto vlákna sa používajú recyklované kávové zvyšky, takže je šetrné k životnému prostrediu. Vďaka obsahu kávy má materiál výnimočné antibakteriálne vlastnosti, nekompromisne pohlcuje a neutralizuje akýkoľvek zápach, čím poskytuje maximálne pohodlie a sviežosť aj pri dlhodobom nosení. Materiál z tohto vlákna má tiež vynikajúce termoregulačné vlastnosti, dokáže odrážať teplo späť na povrch tela a poskytuje tepelnú izoláciu v chladnom počasí. Materiál vyrobený z týchto vlákien poskytuje aj ochranu proti UV žiareniu.

Šetrný k prírodě Antibakteriálny Vysoká tepelná izolácia Ochrana proti UV záření
 

MATERIÁL MICRO SENSE

Microsense, inovatívny úplet z mikrovlákna od spoločnosti SITIP, ktorý kombinuje mäkkosť a vynikajúce funkčné vlastnosti, ako sú: priedušnosť, rýchle schnutie, ľahká údržba, príjemný dotyk, vynikajúci komfort, atraktívny vzhľad.

Pružný materiál Príjemný materiál Rýchloschnúci
 

MATERIÁL DRY FAST

Vysoko multifunkčný úplet Dryfast od talianskej spoločnosti Pontetorto bol vyvinutý na základné alebo samostatné vrstvy oblečenia. Pri vývoji tohto materiálu boli splnené všetky požiadavky na funkčnosť dnešných športovcov. Materiál poskytuje vynikajúci pocit pri kontakte s pokožkou, rýchlo odvádza vlhkosť a vďaka kvalitným vláknam výborne termoreguluje. Spĺňa však aj vysoké nároky na vzhľad a ponúka špeciálnu ochranu proti strapkaniu a žmolkovaniu.

Rýchloschnúci  Odvod vlhkosti  TermoregulÁCIA
 

VLÁKNO TENCEL

Viskózové vlákno od spoločnosti Lenzing. Je rastlinného pôvodu, získava sa zo surového dreva. Samotná výroba vlákna je vďaka špeciálnemu cyklickému výrobnému systému mimoriadne šetrná k životnému prostrediu. Tkaniny TENCEL® absorbujú viac ako bavlna, sú mäkšie ako hodváb a chladnejšie ako ľan. Vlákna úplne prirodzene absorbujú vlhkosť a potom ju uvoľňujú smerom von. Vďaka hladkej štruktúre vlákien TENCEL® je pletenina mimoriadne mäkká a príjemná pri kontakte s pokožkou. Dokonalý systém odvodu vlhkosti týchto bunkových vlákien zabraňuje rastu baktérií.

Šetrný k prírodě Antibakteriálny  Príjemný materiál

 

 

MATERIÁL TECNOSTRETCH

Technické povrchy sú najnovšími trendmi v športovom oblečení. Materiál Tecnostretch od talianskej spoločnosti Pontetorto spĺňa požiadavky na vzhľad a vysokú flexibilitu a zároveň zabezpečuje maximálnu tepelnú izoláciu. Skupina materiálov Tecnostretch je najrýchlejšie rastúcou kategóriou produktov spoločnosti Pontetorto. Pridané vlákno Spandex dodáva materiálu pružnosť a špeciálnu elasticitu. Tepelnoizolačné vlastnosti materiálu Pontetorto sú zachované po celý čas, pretože plyš na rubovej strane zachytáva veľké množstvo teplého vzduchu vo vnútri. Výroba si vyžaduje skúsenosti a remeselnú zručnosť. Materiál je odolný voči strapkaniu a žmolkovaniu. Odolnosť proti žmolkovaniu a pokrčeniu je v testoch 4-5 (poznámka: najvyšší stupeň je 5).

              Termoregulácia Rýchloschnúci Pružný
 

MATERIÁL ECONYL

ECO verzia značkového technického materiálu TECNOSTRETCH od talianskeho výrobcu PONTETORTO, ktorý ideálne spĺňa požiadavky druhej funkčnej vrstvy. Vnútorná vrstva je vyrobená zo špeciálne upraveného polyesteru - ekologického materiálu od spoločnosti Perpetual. Podarilo sa jej vyvinúť prelomovú technológiu, ktorá transformuje použité plasty na vysokokvalitné a odolné vlákna. Vonkajšia vrstva je vyrobená z ekologického nylonu ECONYL, na výrobu ktorého sa používajú iba recyklované rybárske siete z oceánu. Toto riešenie je vysoko ekologické a získaný materiál poskytuje ešte oveľa lepšie funkčné vlastnosti. Materiál je ľahký, hladký a odolný zvonka, česaný a hrejivý zvnútra. Okrem toho je dokonale funkčný. Zaručuje vysokú elasticitu, maximálnu voľnosť pohybu, vynikajúcu tepelnú izoláciu a rýchle schnutie.

Šetrný k prírodě  Vysoká tepelná izolácia  Odvod vlhkosti

 

 

 

MATERIÁL SOFTSHELL

Softshell je ideálny materiál na výrobu ľahkých búnd alebo nohavíc na outdoorové aktivity. Je odolná voči vetru a vode a zároveň vysoko priedušná. Okrem toho je mäkká, teplá, ľahká a pružná, takže sa veľmi pohodlne nosí.

 

TECHNOLÓGIA LEPENÝCH ŠVOV

Technológia lepených švov umožňuje spojenie dvoch častí materiálu bez použitia nití, ktoré by mohli pri športe spôsobiť podráždenie pokožky. Preto výrobky s lepenými švami poskytujú maximálne pohodlie pri nosení. Vďaka použitej technológii môžu byť lepené švy až 10-krát pružnejšie ako bežné šitie. Vďaka svojej pevnosti a pružnosti zabezpečujú väčšiu trvanlivosť a odolnosť oblečenia aj pri zvýšenej záťaži počas intenzívnych športových aktivít.

 

Pružný materiál  Rýchloschnúci   Príjemný materiál

 

GRAPHENE

Grafén je inovatívna technická zložka, ktorá prináša revolúciu do textilných materiálov. Táto technická zložka obohacuje materiál o atómy uhlíka usporiadané do šesťuholníkového vzoru, ktoré mu dodávajú mimoriadnu pevnosť, zabezpečujú optimálny prenos tepla, ideálnu termoreguláciu, odolnosť voči UV žiareniu, zabraňujú rastu baktérií a telesnému zápachu a dokonca odpudzujú roztoče.

 

Termoregulácia Anibakteriálne Rýchloschnúci Ochrana proti UV paprskom

 

TECHNOLOGIE PROLEN SILTEX

PROLEN Siltex je špeciálne polypropylénové vlákno modifikované antibakteriálnou prísadou na báze biogénnych iónov striebra, ktorá nepoškodzuje organizmus ani životné prostredie. Ióny striebra zabraňujú rastu baktérií a plesní, znižujú nepríjemný zápach a udržiavajú biologickú rovnováhu pokožky počas vrcholových alebo rekreačných športových aktivít. Keďže sa prísada nanáša na vláknitú hmotu, a nie len na povrch, nemigruje z materiálu na pokožku a zostáva v materiáli trvalo aj po niekoľkých umytiach.

Antibakteriálny
 

TECHNOLÓGIE DWR

DWR je skratka pre odolnú vodoodpudivosť. Ide o špeciálnu povrchovú úpravu tkaniny, ktorá dodáva materiálu hydrofóbne vlastnosti. Materiály s touto úpravou sa vyznačujú dlhodobou nenasiakavosťou. Voda jednoducho steká z povrchu materiálu vo forme drobných kvapiek.

 

TECHNÓLOGIA 4-WAY STRETCH

4 WAY STRETCH je rýchloschnúci materiál s vynikajúcou priedušnosťou, ktorý sa dá natiahnuť do všetkých smerov. Tento materiál sa používa najmä v aktívnom oblečení, kde je pre pohodlie pri nosení nevyhnutná pružnosť vo všetkých smeroch.

 

MEMBRÁNA NO WIND

Membrána NO WIND je polyuretánová membrána od talianskej spoločnosti Pontetorto, ktorá je dokonale vetruodolná a priedušná. Zaručuje vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Výrobky s membránou No Wind® sú preto vhodné na náročné outdoorové aktivity aj v extrémnych podmienkach.


Vysoká tepelná izolácia

 

ECOREPEL

Technologická úprava spoločnosti Schoeller s názvom Ecorepel® sa vyrába špirálovým ovíjaním jednotlivých vlákien dlhými parafínovými reťazcami. Tým sa znižuje povrchové napätie, takže kvapky vody a dokonca aj bahno, ktoré majú oveľa vyššie povrchové napätie, sú dokonale odpudzované. Priedušnosť nie je ovplyvnená a materiál zostáva príjemne mäkký na dotyk.

 

 

PRIADZE MULTITECH

Ide o vysokokvalitnú vlnenú zmesnú priadzu MULTITECH na funkčné ponožky so zvýšeným antibakteriálnym účinkom. Vlákno ovčej vlny má samo o sebe antibakteriálne vlastnosti, ktoré sú v prípade priadze Multitech ešte posilnené iónmi striebra trvalo zabudovanými v polyamidových vláknach. Multitech je ušľachtilá zmes s vysokým podielom jemnej merino vlny a funkčného polyamidu. Tým sa tiež posilňuje odolnosť proti oderu a pružnosť priadze na použitie v ponožkách.

 

VLÁKNO DRYTEX

Polyesterové vlákno s vlastnosťami podobnými prírodnej bavlne. Je to mäkký a hladký materiál. Jeho výhodou je, že rýchlo schne a zároveň dokáže udržať chodidlo v príjemnom prostredí. Drytex sa vyrába technológiou kopolymérov.

 

MATERIÁL COOLMAX

Od roku 1986 spoločnosť COOLMAX® prispieva k zmene v textilnom priemysle a pomáha špičkovým športovcom dosahovať vyššie výkony. Dnešný COOLMAX® oslovuje aj módne podvedomie tých, ktorí uprednostňujú svieži, mäkký a vysoko funkčný materiál, ktorý je vhodný pre akýkoľvek životný štýl. COOLMAX® je spoľahlivá a náročná voľba pre aktívnych používateľov.

 

MATERIÁL CLIMAWELL

ClimaWell je materiál založený na najnovších vedeckých poznatkoch. Je to kombinácia funkčného polypropylénového vlákna a anorganických prísad na biologickej báze doplnených o ióny striebra (Ag+).

 

ZIPY WICO

Spoločnosť WICO pôsobí na českom trhu od roku 1931 pod názvom Erich Wittenberg & co., neskôr KOH-I-NOOR Děčín n.p., ktorý sa v roku 1999 stal súčasťou priemyselného holdingu B.G.M. Tieto zipsy sa používajú najmä v odevnom, textilnom, kožiarskom, obuvníckom a automobilovom priemysle.

 

ZIPY YKK

Skupina YKK (Yoshida Kōgyō Kabushikigaisha Group) je svetoznáma spoločnosť vyrábajúca zipsy, patentky a gombíky najvyššej kvality. V poslednom čase sa angažuje aj v iných odvetviach. Spoločnosť založil v roku 1934 v Tokiu Tadao Yoshida a dnes pôsobí na 71 trhoch po celom svete.